14.12.2021        

  1250 zápasů Viktora Hübla (1. díl)


1.zápas 12.9.1998 Sparta-Litvínov 7:4
Nedá se říct, že by Viktor Hübl vtrhnul do nejvyšší soutěže s nějakým velkým rámusem. To ostatně nikdy nebyl nikdy jeho styl. Když v létě 1998 do Litvínova přicházel, nikdo od něj zas tolik nečekal. Vědělo se, že je šikovný, chomutovská řada Jíra-Hübl-Boušek o sobě dávala vědět v mládeži i v druhé nejvyšší soutěži, ale Litvínov tehdy o mladé centry neměl nouzi, stejně staří Straka s Pirošem už načínali čtvrtou, respektive třetí ligovou sezónu a byl tu i zkušený Hrbek a běloruský reprezentant Bekbulatov. Ale proč nezkusit nadějného kluka z regionu, řekli si Hlinka a spol. Zvláště když po průšvihu s drahými a neproduktivními Rusy Afi-Mufi-Deni udělal majoritní vlastník Chemopetrol bububu, že takhle tedy ne.

První dva zápasy hrál Litvínov na tři pětky a Viktor je proseděl na bidle. Ve třetím kole jela Cheza na Spartu a trenéři Weissmann s Jeřábkem chtěli rozložit zátěž na víc hráčů. Poslali tedy do hry i čtvrtou formaci Petrovka-Hübl-Kůrka. Žádný velký sukces to nebyl. Litvínov rupnul 7:4 a celý zápas tahal za kratší konec. Viktor si připsal minus tři body a rekordní kariéře nic nenasvědčovalo.

3.zápas 20.9.1998 Litvínov-Kladno 6:4 - První bod
Na první bod si Viktor počkal jen do třetího zápasu. Pro zápas s Kladnem ho vytáhli do druhé formace a dostal velmi zručné parťáky. Zkušeného snajpra Kyselu a Martina Ručinského, který řešil finance s Montrealem a pomohl týmu v několika zápasech. V čase 6:29 se ozvalo z tlampačů, že „Gól Litvínova vstřelil hráč č.27 Kysela, nahrávali hráči č.26 Hübl a č.10 Ručinský.“

24.zápas 2.2.1999 Opava-Litvínov 2:6 - První gól
Ručinský se ale brzy vrátil za moře, Kysela k Bekbulatovovi s Pirošem a další body nepřibývaly snadno. Viktor putoval sestavou, ocitl se i na levém křídle. V prvních 23 zápasech si připsal jen čtyři asistence a stále čekal na první gól. Ten přišel až napřesrok na ledě tehdejšího otloukánka z Opavy. Viktor hrál levaso v útoku s Kacířem a Pirošem a ve 23.minutě proměnil přesilovku (asistence Piroš a Štěpánek) a dostal Litvínov do vedení 3:2. V brance nestál žádný Hašan, ale synek místního mafióza Radek Masný, který se po gólu pakoval na střídačku.

Konec sezóny nebyl nijak slavný. Když už to vypadalo, že se Viktor rozkoukal a začal bodovat, přišlo zranění a do posledních devíti zápasů základní části už nenastoupil. Litvínov navíc nepostoupil do play off, majitel brblal a čekaly se změny.


Fotku prvního Viktorova gólu nemám. Zde dává svůj druhý extraligový.
7.2.1999 takhle prostřelil sparťanský val Hnilička-Ptáček-Šrek.

Témata: Litvínovská nej, Klubové legendy